Balva izcilam ārstam

Latvijas Sirds ķirurģijas centra vadītājam Romanam Lācim 2014.gada 17.aprīlī pasniedza Paula Stradiņa balvu par izcilu ieguldījumu kardioķirurģijas attīstībā.

Apsveicam!

Romans Lācis bija pirmais, kuram 2002.gadā Latvijas Zinātņu akadēmija, A/s “Latvijas gāze” un Latvijas Izglītības fonds pasniedza Gada balvu kā ievērojamam zinātniekam un praktiķim sirds ķirurģijas un kardioloģijas zinātnēs par izcilu darbu kopumu un mūža veikumu. Balvu laureāti: 2002. gadā — R. Lācis; 2003.gadā— J. Anšelevičs; 2004. gadā— J. Volkolākovs; 2005. gadā — I. Siliņš; 2006. gadā — V. Rudzīte; 2007.gadā — A. Kalvelis; 2008.gadā — A. Lācis. Kopš 2009.gada balvu piešķiršana tika pārtraukta

Romans Lācis ir sertificēts sirds ķirurgs, Latvijas Sirds ķirurģijas centra vadītājs, valsts profesors sirds ķirurģijā.

R. Lāča disertācijas veltītas miokarda revaskularizācijai, sirds vārstuļu bioprotezēšanai un biomehānikai. Laureāts ir Latvijas Sirds un asinsvadu ķirurgu asociācijas, Eiropas Kardiotorakālo ķirurgu asociācijas un Eiropas sirds un asinsvadu ķirurgu asociācijas biedrs, kā arī Eiropas mākslas un zinātņu akadēmijas īstenais loceklis. 2002. gada 10. aprīlī Romana Lāča vadībā veikta pirmā sirds transplantācija Latvijā. Atzīmējot pirmās sirds transplantācijas Latvijā 10. gadadienu tika izveidota arī videofilma «Romans Lācis. Sirdslieta».

«Sirds ķirurģija ir ļoti sarežģīts, atbildīgs un reizē cēls darbs. Tas ir arī simbolisks, ja runājam par dvēseles mājvietu sirdī.» — tā Romans Lācis.

Paula Stradiņa balvu par izciliem pētījumiem medicīnas vēsturē vai ievērojamu veikumu praktiskajā medicīnā piešķir Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs un Latvijas Zinātņu akadēmija kopš 1983. gada. Balva ir dibināta par godu izcilajam ķirurgam, onkologam, slimnīcas, muzeja un medicīnas māsu skolas dibinātājam, Medicīnas fakultātes docētājam, profesoram Paulam Stradiņam.


Informācija no  Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeja


 

Kontakti

Mālpils iela 9 , Rīga, Latvija, LV-1013
KARTE

Tālrunis: 22065101

Aptauja

Vai augstākā izglītībā notikusi reforma