Panākumi

Latvijas 12 talantīgākie jaunieši devās uz Gēteborgu (Zviedrija), lai piedalītos lielākajā un prestižākajā Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016. Konkurss norisinājās no 1. līdz 3. decembrim, un tajā sacentās 490 dalībnieki 35 profesijās. Vairāk nekā 70 000 skatītāju ne tikai vēroja konkursa norisi, bet arī iesaistījās prasmju paraugdemonstrējumos. Lielu interesi izrādīja arī vispārējo un profesionālo skolu audzēkņi.

Konkursu organizē WorldSkills Europe sadarbībā ar valsti, kurā sacensības notiek. Konkursa mērķis ir veicināt dalībvalstu sasniegumus profesionālajā izglītībā, celt profesiju un profesionālās izglītības prestižu un demonstrēt jauniešu izcilību. Konkurss EuroSkills notiek katru otro gadu, mijoties ar pasaules līmeņa konkursu WorldSkills. Iespēja startēt kādā no šiem konkursiem jauniešiem ir tikai reizi dzīvē.

Latvijas komanda EuroSkills 2016 startējusi sekmīgi. Godpilno otro vietu, saņemot sudraba medaļas, kā arī nomināciju Best of the Nation ieguva Ieva Blūma un Kate Stroža, kas pārī startēja modes tehnoloģijās, bet bronzas medaļas izcīnīja skatlogu noformētāja Linda Vilka, mēbeļu galdnieks Reinis Gusts un lauksaimniecības tehnikas mehāniķis Krišjānis Jurāns.

Medaļas par izcilību savukārt saņēma pavāre Kristiāna Šteinfelde, grafiskā dizainere Anete Aizbalte, elektriķis Andis Lācis un web lapu dizainers Igors Novickis. Latvijas komanda 28 valstu konkurencē pēc vidējo punktu skaita kopvērtējumā ieguva augsto un godpilno astoto vietu, iegūstot 507 punktus, kas ir virs izcilības līmeņa.

Godalgotie konkursanti ir absolvējuši vai pašlaik mācās šādās Latvijas profesionālajās izglītības iestādēs:

  • apģērbu modelētājas un izgatavotājas Ieva Blūma - Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskola, un Kate Stroža - Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”;
  • skatlogu noformētāja Linda Vilka - Liepājas Dizaina un modes vidusskola;
  • mēbeļu galdnieks Reinis Gusts - Cēsu Profesionālā vidusskola;
  • lauksaimniecības tehnikas mehāniķis Krišjānis Jurāns - Priekuļu tehnikums;
  • grafiskā dizainere Anete Aizbalte - Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”;
  • elektriķisAndis Lācis - Rīgas Valsts tehnikums;
  • pavāre Kristiāna Šteinfelde - Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums;
  • web lapu izstrādātājs Igors Novickis - Rīgas Tehniskā koledža.

Par konkursu var uzzināt VIAA mājaslapas sadaļā EuroSkills 2016.

Kontakti

Skanstes 9, Rīga, Latvija, LV-1013
KARTE
E-pasts: centrs@izglitibasfonds.lv
Tālrunis: 67373705
Fakss: 67519921

Aptauja

Vai augstākā izglītībā notikusi reforma