Augstskolas

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU) iekļautas vienā no pasaulē vadošajiem universitāšu reitingiem – Times Higher Education (THE) BRICS & Emerging Economies University Rankigs 2017 TOP 300, ieņemot 201. – 250. vietu.

RTU iekļūšana THE BRICS (Brazil, Russia, India, China, South Africa& Emerging Economies University Rankigs 2017 TOP 300 ir svarīgs notikums visas Latvijas augstākās izglītības jomai kopumā, jo apliecina tās starptautisko konkurētspēju. Reitings nozīmē, ka RTU un LU ir  no tām  50 jauno ekonomikas valstu augstākās izglītības iestādēm, kas iekļuvušas šajā reitingā, un no tām 41 valsts universitātēm, kas iekļuvušas 300 visaugstāk novērtēto augstskolu sarakstā.

Reitingā tiek vērtēts universitāšu sniegums piecās darbības jomās un iegūto vietu nosaka to vērtējuma kopsumma: studijas (studiju vide – 30%), pētniecība (apjoms, ienākumi un reputācija –30%), citējamība (pētniecības ietekme – 20%), starptautiskā perspektīva (personāls, studenti, pētniecība – 10%) un industrijas ienākumi (zināšanu pārnese – 10%). Reitinga veidošanā  īpaša uzmanība pievērsta augstskolu sadarbībai ar industriju un starptautiskās perspektīvas izvērtējumam, jo tieši šie indikatori ir sevišķi nozīmīgi jauno ekonomiku kontekstā.

Reitinga pirmajā vietā ierindojusies Pekinas Universitāte (Peking University, Ķīna), Cinhua Universitāte (Tsinghua University, Ķīna), bet trešajā – Lomonosova Maskavas Valsts universitāte (Lomonosov Moscow State University, Krievija).

Plašāka informācija:http://www.timeshighereducation.com/world-universityrankings/2017/brics-and-emerging-economies

 

Kontakti

Skanstes 9, Rīga, Latvija, LV-1013
KARTE
E-pasts: centrs@izglitibasfonds.lv
Tālrunis: 67373705
Fakss: 67519921

Aptauja

Vai augstākā izglītībā notikusi reforma