Gada balva

Par Latvijas 2016.gada labāko sportistu nosaukts basketbolists, ASV spēlējošais  Kristaps Porziņģis. Uz Latvijas labākā sportista balvu pretendēja arī skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, bokseris Mairis Briedis, bobslejists Oskars Melbārdis un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs.

Sieviešu konkurencē par labāko nosaukta vieglatlēte  Ikauniece-Admidiņa, kura šo apbalvojumu ieguvusi otro gadu pēc kārtas. Šogad Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Latvijas valsts komandā latviete bija ceturtajā vietā. Labākās sportistes balvai pretendēja arī svarcēlāja Rebeka Koha, šķēpmetēja Madara Palameika, cīkstone Anastasija Grigorjeva un tenisiste Anastasija Sevastova.

Nominācijā “Labākais Latvijas treneris” uzvarēja bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis, kurš šo balvu ieguva arī iepriekšējos divos gados. Viņa trenētais četrinieks šogad lieliskā stilā izcīnīja zeltu pasaules čempionātā.

Par Latvijas gada populārāko sportistu ceturtdien kļuva bokseris Mairis Briedis, kurš apsteidza K. Porziņģi un smaiļotāju Alekseju Rumjancevu.

Balvu “Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos” ieguva pasaules čempioni, bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieks - Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga.  Pretendenti šajā nominācijā bija Latvijas kamaniņu braucēju stafetes komanda, kurā brauca Elīza Cauce, Inārs Kivlenieks, Andris un Juris Šici, kā arī pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.

Nominācijā “Gada sporta notikums Latvijā” uzvarēja pasaules čempionāta posms rallijkrosā, kas norisinājās Biķernieku trasē. Balvai konkurenci sastādīja Eiropas volejbola konfederācijas Jūrmalas “Masters” turnīrs pludmales volejbolā un pasaules čempionāts florbolā, kas norisinājās Rīgā.

Gada uzlecošās zvaigznes balvu saņēma Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ceturto vietu izcīnījusī svarcēlāja Rebeka Koha, kurai  konkurenci sastādīja daiļslidotāja Angelina Kučvaļska un skeletoniste Lelde Priedulēna.

Savukārt “Labākās Latvijas sporta spēļu komandas” balvu ieguva vīriešu basketbola izlase, kurai ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm tomēr neizdevās izcīnīt. Šai balvai bija izvirzīta arī valsts čempione basketbolā “Valmiera”/ORDO, Latvijas vīriešu handbola izlase un Latvijas vīriešu florbola izlase.

Nominācijā “Labākais Latvijas tehnisko sporta veidu sportists” uzvarēja autorallija ekipāža Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins, kuri izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionāta kopvērtējumā. Uz balvu pretendēja arī rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis un motokrosists Pauls Jonass.

Balvu kā gada labākais sporta skolotājs ceturtdien saņēma Riebiņu vidusskolas skolotāja Mārīte Pokšāne.

Balvi kategorijā “Gada notikums tautas sportā” tika “Lattelecom” Rīgas maratons. Pie Latvijas Televīzijas (LTV) specbalvas tika bokseris M.Briedis.

Paraolimpiskās komitejas speciālbalvu saņēma divas Riodežaneiro paraolimpisko spēļu medaļas ieguvusī Diāna Dadzīte.

Balvu “Mūža ieguldījums Latvijas sportā” saņema modernās pieccīņas pamatlicējs Ainārs Eglons Leja, kas kopā ar treneri Aini Zvirgzdiņu sagatavojis 104 sporta meistarus.

Latvijas Olimpiskās komitejas speciālbalvu saņēma olimpiskās komandas vizuālās identitātes autori Bruno Bīrmanis un Miķelis Baštiks.

Šogad iedibināto žurnālista Artura Vaidera balvu sporta žurnālistikā saņēma LTV žurnālists Dāvids Ernštreits.

“Latvijas Gada balva sportā” svinīgā ceremonija, kuru rīko LOK, norisinājās jau 12.reizi.

Aptauju par labāko sportistu organizēja jau pirms Otrā pasaules kara „SPORTA PASAULE”.  Rīgas Latviešu biedrības namā godināja pirmo aptaujas uzvarētāju – šāvēju Kārli Kļavu, pirmo latvieti, kas uzvarēja pasaules čempionātā

Laikraksts „Sports” 1955.gadā noorganizēju pirmo aptauju par gada izcilāko sportistu, tajā uzvarēja leģendārais basketbolists Maigonis Valdmanis. Vēlāk aptaujā piedalījās arī lasītāji un par laureāti tika izvēlēta slavenā basketboliste  Skaidrīte Smildziņa-Budovska, olimpiskais čempions Jānis Lūsis, pasaules šaha čempions Mihails Tāls..

No 1959.gada „Sports”sāka  regulāri rīkot šādu aptauju. Divpadsmit reize laureātes godā bijusi olimpiskā čempione Uļjana Semjonova. Desmit reizes par uzvarētāju atzīts olimpiskais un vairāk kārtējai Eiropas čempions Jānis Lūsis. Treneru godā vislielākais atbalsts bijis leģendārās TTT komandas vadītājam Raimondam Karnītim.

 

 

Kontakti

Skanstes 9, Rīga, Latvija, LV-1013
KARTE
E-pasts: centrs@izglitibasfonds.lv
Tālrunis: 67373705
Fakss: 67519921

Aptauja

Vai augstākā izglītībā notikusi reforma