2018 reitingi

„Times Higher Education” universitāšu reitingā jau otro gadu pēc kārtas izveidots universitāšu reitings tā sauktajām „jaunās ekonomikas valstīm”. Reitingā tāpat kā „Times Higher Education” pasaules universitāšu reitingā iekļuvusi Latvijas Universitāte (LU) un Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU).

Īpaši pieminēta Latvija un RTU, norādot, ka tai izdevies salīdzinoši straujš izrāviens. RTU esot uzlabojusi gan savu darbību pētniecības jomā, gan palielinājusi citēto publikāciju skaitu, gan uzlabojusi sadarbību ar uzņēmējiem un vairojusi savu starptautisko nozīmi. RTU reitingā ierindota 196. vietā, bet pērn bija grupā no 251. līdz 300 vietai. LU palikusi tajā pašā grupā kur pagājušā gadā (251-300 vietā.

Kopumā reitings liecina, ka Ķīna gūst panākumus arī augstākajā izglītībā. Reitingā pirmā ir Šanhajas, bet otrajā vietā ir Pekinas Universitāte. Visas pirmās četras reitinga vietas šogad aizņem Ķīnas universitātes. Piektajā vietā palikusi visaugstāk novērtētā Austrumeiropas augstskola – Lomonosova Maskavas Valsts universitāte, bet tai atkal seko trīs ķīniešu universitātes. Labāko desmitnieku noslēdz Keiptaunas universitāte Dienvidāfrikā un Taivānas nacionālā universitāte. Reitinga divdesmitniekā  vēl ir divas Krievijas universitātes, kā arī Brazīlijas, Indijas un citu Āzijas valstu augstskolas. 30. vietā šajā reitingā ierindojusies Igaunijas Tartu universitāte.

 

Kontakti

Skanstes 9, Rīga, Latvija, LV-1013
KARTE
E-pasts: centrs@izglitibasfonds.lv
Tālrunis: 67373705
Fakss: 67519921

Aptauja

Vai augstākā izglītībā notikusi reforma