LOA 30 gadi

Latvijas Fiziskās kultūras un sporta komiteja  un Latvijas Pagaidu olimpiskā komiteja 1989. gada 21. maijā nodibināja Latvijas Olimpisko akadēmiju (LOA). Par LOA prezidenti ievēlēja Eiropas čempioni airēšanā Dainu Šveicu. LOA izveidoja vairākas komisijas  - organizatorisko, kultūras un mākslas , jaunatnes, sporta vēstures, sporta muzeja un citas.

Latvijas Olimpiskā akadēmija ir izglītojoša rakstura sporta sabiedriska organizācija, kas veic Olimpiskās kustības un Olimpisma izpētes darbu un veicina Olimpisko izglītību Latvijā. Akadēmijas darbības mērķis ir veicināt Olimpisko ideju izzināšanu un izplatību un atbalstīt LOK pasākumus Olimpiskās vēstures izpētes, izglītības, sporta zinātnes un Olimpiskās kustības popularizēšanas jomās. Savā darbībā ievēro likumu “Par sabiedriskām organizācijām un to apvienībām”, SOA (Starptautiskās Olimpiskās akadēmijas) aktus, kā arī Olimpiskās Hartas principus un Latvijas Olimpiskās komitejas statūtu noteikumus par Olimpisko ētiku un izglītību. Jau 1989.gadā no 21. Līdz 24. Septembrim Aizkrauklē (Stučkā) notika pirmā LOA sesija, kurā piedalījās augstskolu studenti. Turpmākajos gados LOA vadīja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektori Uldis Grāvītis un Jānis Žīdens, bet 2014.gadā par vadītāju ievēlēja Olimpisko spēļu čempionu Ivanu Klementjevu.

Latvijas Sporta muzejā 2019.gada 6.aprīlī LOA kongresā bija  pulcējušiem aktīvisti, lai atzīmētu LOA 30 gadadienu. Pasākumā notika Ivana Klemetjeva grāmatas „Airēšana profesors”  atvēršana. 2019. gada 7. aprīlī Elektrum Olimpiskā centrā jau 30 reizi notika sporta svētki “Vienoti sportā”, kuros piedalījās  Latvijā dzīvojošie dažādu  tautību bērni un jaunieši  vecumā no 5 līdz 14 gadiem un viņu ģimenes locekļi.

Kontakti

Skanstes 9, Rīga, Latvija, LV-1013
KARTE
E-pasts: centrs@izglitibasfonds.lv
Tālrunis: 67373705
Fakss: 67519921

Aptauja

Vai augstākā izglītībā notikusi reforma