Jāna Lūša kausa izcīņa

Zemgales Olimpiskajā centrā aizvadīta olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausa izcīņa šķēpmešanā, kas šogad iezīmējās ar vairākiem nozīmīgiem gadu skaitļiem: J.Lūsim – 80, bet viņa vārdā nosauktajam kausam, kā arī Latvijas Šķēpmetēju klubam – 25.

Sacensības tika atklātas ar J.Lūša sumināšanu – viņu nozīmīgajā jubilejā sveica jaunie šķēpmetēji, bet Jelgavas Sporta servisa centrs J.Lūsim pasniedza t-kreklu, uz kura attēloti viņa olimpiskie rezultāti.

J.Lūša kausu, tāpat kā pērn, ieguva Madara Palameika un Rolands Štrobinders.

M.Palameikai, kura uzvaru šodien izcīnīja ar rezultātu 61,81 metri, šis ir jau septītais J.Lūša kauss. «Septītais Jāņa Lūša kauss noteikti ir īpašs, jo septiņi ir laimīgs skaitlis!» vērtē M.Palameika, papildinot, ka šīs ir vienas no viņas mīļākajām sacensībām. «Dalību Lūša kausā, būdama aptuveni 12 gadus veca, sāku ar domu: vēlos kļūt par pasaulslavenu šķēpmetēju un sasniegt lielus mērķus. Vēlējos, lai mani pamana viens no ievērojamākajiem šķēpmetējiem, Jānis Lūsis, un tas man arī izdevās! Viņš toreiz teica: nākotnē no šīs meitenes varētu kaut kas sanākt!,» smaidot atminas šķēpmetēja. Sieviešu elites grupā 2. vietu, raidot šķēpu 58,42 metrus tālu, izcīnīja Līna Mūze, bet 3. vietu ar rezultātu 56,24 metri – Anete Kociņa.

R.Štrobinders šodien uzvaru vīriešu elites grupā izcīnīja ar 81,58 metrus tālu šķēpa raidījumu. «Šis kauss man ik gadu saistās ar pozitīvām emocijām, jo Jānis Lūsis ir paraugs mums visiem”, tā R.Štrobinders. 2. vietu ar rezultātu 79,09 metri izcīnīja Patriks Gailums, bet 3. vietā ierindojās poļu sportists Ciprjans Mziglods – viņa rezultāts 78,01 metri.

J.Lūša kausa izcīņā startē ne tikai elites grupas sportisti, bet arī bērni un jaunieši, sacenšoties piecās vecuma grupās. Šogad Jelgavā startēja 175 jaunie šķēpmetēji no Latvijas un Lietuvas.

Kontakti

Skanstes 9, Rīga, Latvija, LV-1013
KARTE
E-pasts: centrs@izglitibasfonds.lv
Tālrunis: 67373705
Fakss: 67519921

Aptauja

Vai augstākā izglītībā notikusi reforma