Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) atklāts Veselības aprūpes sportā izpētes centrs. Izmantojot mūsdienīgas testēšanas ierīces, trenažierus, rehabilitācijas un sporta medicīnas aparatūru, LSPA speciālisti plāno veikt pētījumus, kas vērsti uz cilvēka fiziskās labsajūtas uzlabošanu un organisma spēju pilnveidi. Tāpat tiks pētīta dažādu slodžu ietekme uz cilvēka organismu, ēšanas un šķidruma lietošanas, skābekļa daudzuma izmaiņu nozīme organisma darba spēju optimālai darbībai, kā arī veikti daudzi citi starpdisciplināri zinātnes pētījumi.

Jaunajā centrā, sinhronizējot 6 infrasarkano ātrgaitas kameru darbību ar sensorjūtīgu grīdu un bezvadu elektromiogrāfu, būs iespējams veikt trīsdimensionālucilvēka kustību tehnikas analīzi, kas vērtēs viņa stāju, pēdas velvju stāvokli, analīzēs gaitu, kā arī cilvēka līdzsvara un ķermeņa svara sadales asimetriju. Darbaspēju novērtēšanai un funkcionālai diagnostikai iegādāta: kardiopulmonālā iekārta, kas novērtē sirds-asinsvadu un elpošanas ceļu darbību miera stāvoklī un pieaugošas slodzes apstākļos; stacionārs laktāta un glikozes analizators asins paraugos; skriešanas, velo un roku ergometrs. Turklāt veloergometram ir pedalēšanas spēka mērīšanas funkcija, kas ļauj konstatēt pieliktā spēka parametrus un kāju asimetrijas lielumu.

Savukārt uz īpaši platā skrejceliņa testēšanu iespējams veikt ne tikai skrienot, bet arī braucot ar ratiņkrēslu, divriteni, rollerslēpēm un skrituļslidām. Skrejceliņam var mainīt slīpumu, imitējot  pārvietošanos kalnā un no kalna. Izpētes centrā pieejama arī jaunākās paaudzes diagnostikas ierīce - izokinetiskais dinamometrs, roku un kāju muskuļu spēka pārbaudei dažādos darba režīmos, to trenēšanai un rehabilitācijai. izpētei pieejama vispārējā ķermeņa kriokabīne, kurā veicama aukstuma Toties pēctraumu rehabilitācijas terapija -160°C apstākļos.

LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centra izveidē ieguldīti 1,2 miljoni eiro, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), valsts budžeta un LSPA finansējumu.

Kontakti

Skanstes 9, Rīga, Latvija, LV-1013
KARTE
E-pasts: centrs@izglitibasfonds.lv
Tālrunis: 67373705
Fakss: 67519921

Aptauja

Vai augstākā izglītībā notikusi reforma