Sastādīts Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitings 2020. Reitinga izveidei izmantoti Valsts izglītības satura centra dati par centralizēto eksāmenu rezultātiem. Reitingā pēc skolēnu gūtajiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos vērtē piecus mācību priekšmetus - latviešu valodu, matemātiku, angļu valodu, dabas zinības (bioloģija, fizika, ķīmija), vēsturi un skolas kopvērtējumā, kā arī skolu izaugsmi gan mācību priekšmetos, gan kopvērtējumā.

Visaugstākās atzīmēs 2020.gadā uzrādījuši Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni.

Visās kategorijās - kopvērtējumā, matemātikā, latviešu valodā un angļu valodā - līdera pozīcijās ierindojās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) inženierzinātņu vidusskola. Līdzīgu konkurenci pieteikusi arī Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, kura pirmajās rindās neierindojas vien latviešu valodā.  Starp ģimnāzijām augstākās sekmes uzrādīja arī Rīgas Valsts 3.ģimnāzija, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzija, Siguldas Valsts ģimnāzija, kā arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija.

No pilsētu vidusskolām augstākos sniegumus uzrādīja RTU inženierzinātņu vidusskolas skolēni. Augsti sniegumi fiksēti Rīgas Franču licejā, Rīgas 64.vidusskolā, Kārsavas vidusskolā, Baložu vidusskolā, Saldus vidusskolā un Olaines 1.vidusskolā.

Lauku vidusskolu kategorijā augstākās atzīmēs uzrādīja Vaboles vidusskolas, Ādažu vidusskolas, kā arī Zvejniekciema vidusskolas skolēni. Teicami rezultāti bijuši arī Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolā, Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskolā un Rugāju novada vidusskolā.

Savukārt specializētās skolās augstākie sniegumi Jaņa Rozentāla Mākslas skolai, Emīla Dārziņa mūzikas skolai, kā arī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolai. Tāpat augsti sasniegumi ir Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai, Tālmācības vidusskolai "Rīgas Komercskola", Bebrenes vispārizglītojošai un profesionālā vidusskolai un Rīgas 66.speciālai vidusskolai.

Matemātikā no ģimnāzijām labākie sniegumi Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā un Cēsu Valsts ģimnāzijā. Pilsētu vidusskolu kategorijā augstāko sniegumu uzrādīja RTU inženierzinātņu vidusskolā un Kārsavas vidusskolā. Lauku vidusskolās - Brāļu Skrindu Atašienes un Sventes vidusskolas. Savukārt specializētās skolās labākie rezultāti matemātikā bija Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolai un Rīgas Baleta skolai.

Latviešu valodā no ģimnāzijām visaugstāk ierindojas Āgenskalna Valsts ģimnāzija un Cēsu Valsts ģimnāzija. Pilsētu vidusskolā līdera pozīciju saglabā RTU inženierzinātņu vidusskola, kurai seko Brocēnu vidusskola. No lauku vidusskolām pirmās vietas ieņem Zvejniekciema vidusskola un Saldus novada Druvas vidusskola. Specializētās skolās augstie rezultāti ir Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā.

Savukārt angļu valodā augstākie rezultāti bija Rīgas Valsts 1.ģimnāzijai un Gulbenes novada ģimnāzijai. Pilsētu vidusskolu kategorijā arī angļu valodā līderos izvirzījās RTU inženierzinātņu vidusskola, kā arī Jaunjelgavas vidusskola. Lauku vidusskolās angļu valodā labākie rezultāti bijuši Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola un Vaboles vidusskola, savukārt specializētās skolās līderos izvirzījās Jaņa Rozentāla Mākslas skola un Tālmācības vidusskola "Rīgas Komercskola".

.

 

 

Kontakti

Skanstes 9, Rīga, Latvija, LV-1013
KARTE
E-pasts: centrs@izglitibasfonds.lv
Tālrunis: 67373705
Fakss: 67519921

Aptauja

Vai augstākā izglītībā notikusi reforma