Jau otro gadu Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) prestižajā Times Higher Education (THE) World University Rankings reitingā novērtēta kā labākā universitāte Latvijā. Šogad augstskola ierindojas starp 601-800 labākajām universitātēm pasaulē. Baltijas mērogā līdere nemainīgi ir Tartu Universitāte, bet otro vietu dala RSU un Tallinas Tehnoloģiju universitāte.

THE World University Rankings 2023 tika iekļautas 1799 universitātes no 104 valstīm. No Latvijas reitingā iekļuvušas visas četras zinātnes universitātes. Visaugstāko vietu ieņem RSU ar 601.–800. vietu, tai seko Latvijas Universitāte ar 801.–1000. vietu, Rīgas Tehniskā universitāte ieņem 1201.–1500. vietu, bet Latvijas Lauksaimniecības universitāte ierindojas 1501+ vietā.

Universitātes tiek izvērtētas pēc 13 kritērijiem piecās nozīmīgās jomās: mācīšana, pētniecība, citējamība, ieņēmumi no nozares un starptautiskā perspektīva. Visaugstākos pasaules līmeņa rezultātus RSU ir izdevies iegūt divos rādītājos –  starptautiskā perspektīva un citējamība. Starptautiskās perspektīvas rādītājā RSU ir novērtēta visaugstāk un ierindota 297. vietā pasaulē. Šis rādītājs raksturo gan universitātes augsto spēju piesaistīt ārvalstu studentus un mācībspēkus, gan parāda zinātnisko publikāciju īpatsvaru, kurš tapis sadarbībā ar līdzautoriem no ārzemēm. Savukārt otra augstākā vieta iegūta publikāciju citējamības rādītājā, kas ir pētniecības kvalitāti raksturojošais rādītājs un tajā RSU ieņem 399. vietā pasaulē.

Kontakti

Mālpils iela 9 , Rīga, Latvija, LV-1013
KARTE

Tālrunis: 22065101

Aptauja

Vai augstākā izglītībā notikusi reforma