No 16. līdz 25. jūlijam Cīrihē, Šveicē, jau 55. reizi norisinājās Starptautiskā ķīmijas olimpiādē, kurā vairāk nekā 320 skolēnu konkurencē medaļas izcīnīja četri Latvijas skolēni. Sudraba medaļu ieguva Daniils Kargins no Rīgas 10. vidusskolas, savukārt bronzas medaļas ieguva Daniils Soško un Viesturs Streļčs no RTU Inženierzinātņu vidusskolas, un Linards Lūsis, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēns.

Olimpiāde dalībniekiem iesākās ar pamatīgu uzdevumu apjomu laboratorijas darbos – piecu stundu laikā dalībniekiem bija jāveic divas organiskās sintēzes, kurās bija jāizmanto balinātājs kā reaģents, kā arī jāveic paraugu kvalitatīvā un kvantitatīvā analīze. Savukārt teorētiskajā daļā uzdevumu autori bija sagatavojuši apjomīgāko uzdevumu komplektu olimpiādes vēsturē - dalībniekiem piecu stundu laikā bija jāatrisina 10 uzdevumu komplekts, kas kopumā ar atbilžu lapām sastādīja vairāk kā 90 lapaspuses.

“Šogad uzdevumi bija par tādām tēmām kā mākslīgā fotosintēze, elektroķīmiska ogļskābās gāzes pārvēršana par etilspirtu, elektrība kā reaģents organiskajā sintēzē, Šveices farmācijas uzņēmumos izstrādātām zāļvielām un citām modernām ķīmijas tēmām,” izklāsta Nauris Narvaišs, Latvijas komandas vadītājs, Latvijas Organiskās Sintēzes institūta zinātniskais asistents, LU Ķīmijas fakultātes doktorants. Latvijas skolēnus olimpiādei palīdzēja sagatavot un uz sacensībām līdzi devās arī Tartu Universitātes doktorants Ritums Cepītis.

No VISC

Kontakti

Mālpils iela 9 , Rīga, Latvija, LV-1013
KARTE

Tālrunis: 22065101

Aptauja

Vai augstākā izglītībā notikusi reforma